KORKUYORUM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

KORKUYORUM

Mesaj  Mine TÜRK AY Bir Salı 27 Mayıs 2008, 21:11

KORKUYORUM
Ben bu satırları yazarken dışarıda bahar havası var .Gökyüzü masmavi . Bulutlar pamuklar gibi uçuşuyor.Toprak bitkileri yeşertmede
,rüzgar ağaçları uyandırmada,ağaçlar çiçek açmada aceleci.Kuşlarda katılmış bu seremoniye.Ama ben korkuyorum!Çünkü aylardan şubat!Çünkü ne kara,ne yağmura doymadı tabiat!Neler oluyor diye sormaktan alamıyorum kendimi.Herkesin sorduğu gibi.Ve korkuyorum!Kendim içinde değil,çocuklarım için korkuyorum.öğrencilerim için,ülkemin çocukları ve dünya çocukları için.hani biz dünyayı onlardan ödünç almıştık !hani onlar bizim geleceğimizdi! Hayatta en değerli varlıklarımız için ,yaşayacak bir dünya bırakmadığımız için korkuyorum. Okuduklarım izlediklerim dehşete düşürüyor beni.önce bu ürkütücü gerçekle yüzleşiyorum.sonra korkmanın bir çözüm olmadığı ,bir şeyler yapmak gerektiği bir tokat gibi çarpıyor yüzüme.! .kendime geliyorum.ne yapmalıyım diye düşünüyorum.Bir birey olarak kendi payıma düşeni yapmak acelesine düşüyorum.
. Ben bir anneyim her şeyden önce.sonra bir öğretmen..araştırdıklarımı okuduklarımı aktarıyorum çocuklarıma. Korkutmadan.
Küresel ısınmayı önlemek için üzerimize düşen görevleri bir bir sayıyorum.sonra bir öğrencim kalkıp ayağa öğretmenim sınıftaki lambaların bir bölümünü kapatalım.böylece bizimde bir katkımız olsun diyor.işte o zaman yeniden umutlanıyorum gelecekten.işte başladı savaş diyorum .benim gibi milyonlarca bilinçli insanlar olduğunu düşünerek biraz rahatlıyorum.

Elbette vardır diyorum.dünyayı bu sondan kurtarmak için , daha büyük adımlar atacak birileri.dünyayı yönetenlerin ve kirletenlerin vicdanlarına melekler dokunsun istiyorum.çabalarım küçük olsa da yılmıyorum.çünkü okyanusların küçük damlalardan oluştuğunu biliyorum.

Mine Ay
18.02.2007

Mine TÜRK AY
Stajyer Öğretmen
Stajyer Öğretmen

Okula Giriş Yılı : 1984
Memleket : ÇANKIRI
Görev Yeri : SAFRANBOLU / KARABÜK

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön