NERELERDE, NE KADAR, HANGİ ŞARTLARDA GÖREV YAPTIK?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

NERELERDE, NE KADAR, HANGİ ŞARTLARDA GÖREV YAPTIK?

Mesaj  Salim ALADAĞ Bir Ptsi 04 Ağus. 2008, 15:27

1989 yılının Kasım ayının 13'ünde Mardin'de göreve başladım( Kasım'ın 6'sında gittim göreve başalayamadan geri döndüm, Mardin'de görev yapmak o dönemde yürek istiyordu).Benimle beraber aynı dönem arkadaşlarım Şenol ALTUNEL, Hüseyin AKKUŞ ve Hüseyin ATİLA da(Göreve beraber başayıp ta şu an ismini hatırlayamadığım arkadaşlarımdan özür diliyorum) Mardin'de aynı dönem göreve başladılar.Bu başlama döneminde bizden daha tecrübeli olan öğretmen arkadaşlarımızdan, birçok "bayrak direğine asılma" hikâyesi dinledik.Savur ilçesinin Akyürek Köyü'ne kesin atamam yapıldı.Akyürek Köyü'ne ilk gittiğimde, okulun iki köy arasında olduğunu ve köylere uzak bir yerde bulunduğunu gördüm.Büyük sıkıntılar içerisinde geçti buradaki görevim. Akyürek Köyü'nde 1 yıl görev yaptıktan sonra aynı ilçenin Gölbaşı Köyü'ne görevlendirildim.(Akyürek'te bir tek göyüzü görünüyordu, televizyon da çekmiyordu.Müdür odasında geçen bir yıl,yapayalnız bir yıl)Akyürek'ten ayrıldıktan 1 yıl sonra teröristler Akyürek'i basarak 23 vatandaşımızı katlettiler.Gölbaşı Köyü'nde 4 yıl görev yaptım.(Güzel günlerdi,köylülerimle halen görüşüyorum) Ömerli'ye 13, Midyat'a 25 Mardin'e de 40 km uzaklıktaydı.İmkânları günü şartlarına göre üst düzeydeydi.4 tane bakkalı ve kahvehanesi vardı.Burada bir yıl görev yaptıktan sonra evlendim.Böylelikle rezil yaşantımı sonlandırmış oldum.4 yılın ardından kendi memleketim olan Malatya'ya tayin istedim(Mardin'de toplam 5 yıl).Tayinim kendi ilçem olan Akçadağ'ın uzak bir köyüne, Çatalbahçe'ye çıktı(yine Çatalbahçe'de de birtek gökyüzü görünürdü.Okul ziyaretine gelen ilçe milli eğitim müdürü bana "Hocam, burada nasıl duruyorsunuz?" demişti.(Bu görev yerlerimde genellikle tek başıma 100 üzerinde öğrenciyle görev yaptım)Çatalbahçe'de de 4 yıl süren bir görevden sonra ilçe merkezine tayin oldum.İlçe merkezinde mutluluğu çabuk biten 2 yıllık bir görevden sonra norm fazlası olarak kaldım, sınıfım elimden alındı.2 yıl boşta bekledim(Y.İ.B.O. da belletmen olarak çalıştım.)Baktım olmuyor en sonunda il merkezine tayin istedim.İlçe merkezinde toplam 4 yıl görev yaptıktan sonra Malatya merkez Mehmet Topsakal İlköğretim Okulu'na atamam yapıldı. Burada 5 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra 1 yıl önce müdür yardımcılığına atandım.Halen aynı okulda müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum.
Salim ALADAĞ
Stajyer Öğretmen
Stajyer Öğretmen

Okula Giriş Yılı : 1987
Memleket : MALATYA
Görev Yeri : Mehmet Topsakal İ.O. - MALATYA

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön