Öğretmen Atamaları İçin KPSS Sonuçları Bekleniyor

Aşağa gitmek

Öğretmen Atamaları İçin KPSS Sonuçları Bekleniyor

Mesaj  Admin Bir Salı 15 Tem. 2008, 11:50

Milli Eğitim Bakanlığı, Ağustos ayında 10 bini sözleşmeli 24 bin öğretmen ataması yapacak. Hazırlıklarını tamamlayan Bakanlık, Ağustos ayı atamalarını açıklamak için 2008 KPSS sonuçlarının açıklanmasını beklediği öğrenilirken, Ağustos ayı atamalarında en fazla sınıf öğretmenliği alanında öğretmen alınması bekleniyor.

ANKA’nın Bakanlık yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı hazırlıklarını tamamladığı Ağustos ayı atamalarını 2008 KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra yapacak. Bakanlık Ağustos ayı içerisinde 2006 ve 2008 KPSS sonuçlarına göre 10 bini sözleşmeli 14 bini kadrolu toplam 24 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirecek. Öğretmen olarak atanacak adayların KPSSP10 alanında başarılı olmaları şartı aranıyor.

-ATAMALARIN AĞUSTOS AYINDA BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR-

Alınan bilgiye göre Bakanlık, KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardında başvuruları internet ortamında yayınlayacak ve bir hafta içerisinde başvuruları yine internet ortamında alacak. Öğretmen olarak atanmak için gerekli ayrıntılı koşulları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın www.meb.gov.tr internet adresinden yapılan duyurudan öğrenilebilecek. KPSS sonuçlarının Ağustos ayı içerisinde açıklanması beklenirken Bakanlık, atamaların yine Ağustos ayı içerisinde tamamlanmasını planlıyor.

-EN FAZLA SINIF ÖĞRETMENİ ALIMI YAPILMASI BEKLENİYOR-

Edinilen bilgiye göre 10 bini sözleşmeli 14 bini kadrolu toplam 24 bin öğretmen alımı yapılması düşünülürken, en fazla atamanın sınıf öğretmenliğinde olması bekleniyor. Hangi alanda kaç öğretmenin alınacağı ile ilgili duyuru da yine KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından Bakanlık internet sitesi aracılığıyla duyulacak.

-ATAMALAR PUAN ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE-

Adaylar, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak atanacak. Puanların eşit olması durumunda ataması yapılacak adayın seçimi, KPSS Eğitim Bilimleri testindeki doğru cevap, bunun da eşit olması durumunda bütün testlerdeki toplam doğru cevap sayısı fazla olan göz önüne alınarak, bununla da eşitliğin bozulmaması durumunda bilgisayar kurasına başvurularak yapılacak. Ağustos ayı atamalarında Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon eğitimi olmayanlar ve bu programları tamamlamayanlar, KPSSP10'da 75 ve daha yukarı puan aldıkları takdirde pedagojik yönden eksiklikleri daha sonra tamamlatılmak üzere öğretmenlik için başvurabilecekler.

-40 YAŞINI GEÇMEYEN ÖĞRETMEN OLABİLECEK-

Atamalarda, öğretmen olarak atanacaklarda, Talim ve Terbiye Kurulunun kararlarında yer alan yükseköğretim programlarından mezun olmak, sağlık durumunun Türkiye'nin her yerinde öğretmenlik görevini yapmasına engel olmadığını belgelendirmek, 40 yaşından gün almamış ve öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren tür ve derecede ceza almamış olmak gibi bazı özel koşular aranıyor

ANKA

_________________
G.Ü.G.E.F.
B.E.Y.O.
avatar
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 47
Yaş : 47
Okula Giriş Yılı : 1987
Memleket : Türkiye
Görev Yeri : T.C.
Kayıt tarihi : 20/05/08

http://boluegitim.forumakers.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz